• Zakończenie roku szkolnego

• Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 im. dra Franciszka Witaszka w Poznaniu, ul. Łukaszewicza 9/13 informuje, że zakończenie roku szkolnego odbędzie się 22.06.2018 r.:

• dla klas I – III o godz. 10.00 w sali gimnastycznej

• dla klas IV - VII o godz. 8.30 w sali gimnastycznej

Podsumowanie roku szkolnego dla oddziałów przedszkolnych odbędzie się w czwartek 21.06.2018 r. o godz. o godz. 9.00 w auli szkolnej (przed i po zakończeniu uroczystości zajęcia zgodne z planem).

• Półkolonie w naszej szkole!

• Rodzicu, ciociu, babciu! Jeśli masz dziecko/wnuczkę/wnuczka/etc. w klasach I-III i chcesz zapewnić mu/jej atrakcje podczas długich wakacji, zapraszamy na tygodniowe półkolonie - przewidujemy wodne harce w Bramie Poznania, poznawanie receptury rogali świętomarcińskich w Rogalowym Muzeum, obłaskawianie dzikich zwierząt w zoo, wizytę w dziecięcym parku linowym i seans w Multikinie. Będzie fajnie!

Półkolonie odbywają się na terenie SP nr 9 (mogą brać w nim udział dzieci spoza szkoły) i są dofinansowane z Urzędu Miasta. Koszt uczestnictwa to 100 złotych, a w tym zapewniamy śniadanie, obiad i wszystkie wymienione atrakcje. Termin: 25-29.06. (poniedziałek-piątek od 8.00 do 16.00). Warto!

Jedynym warunkiem uczestnictwa jest wiek (klasy I-III) oraz rozliczanie się z podatków w Poznaniu. Zostało nam tylko kilka miejsc.

Zgłoszeń prosimy dokonywać na e-mail: j.jazwinskasp9@poczta.onet.pl. Poniżej podajemy nr konta UM, na które trzeba wpłacić kwotę 100 złotych. Dopiero po przedstawieniu dowodu wpłaty szkoła podpisuje z rodzicem umowę ws. półkolonii.

Numer konta: 10 1020 4027 0000 1302 1262 0870

W tytule proszę wpisać imię i nazwisko dziecka i umieścić dopisek "półkolonie SP9"

• Znawcy savoir-vivre'u

• Każdy światły człowiek wie, że czasem grzeszność, ogłada i kindersztuba mogą otworzyć wiele drzwi - zjednać nam sprzymierzeńców, zagwarantować dobre wrażenie, zapewnić pozycję w towarzystwie. Z kolei nieznajomość podstawowych zasad savoir-vivre'u może przyprawić nas o plamę na honorze, sprawić, że zaliczymy ogromną gafę lub zachowamy się nietaktownie. Chyba nikt nie powinien mieć wątpliwości, że poznanie zasad dobrych manier to wspaniała inwestycja!

Kto jako pierwszy podaje rękę, jeśli się z kimś witamy - kobieta czy mężczyzna? Jak nie zrobić sobie wstydu, wychodząc z teatru lub kina? To kwestie, które dla wielu osób bywają kłopotliwe, a czasem od tego, jak zachowamy się w takiej sytuacji, zależy fakt, czy zrobimy na kimś dobre wrażenie. Na szczęście nasi uczniowie przeszli przyspieszony kurs, by zyskać ten towarzyszki szlif, galanterię i rycerskość. Zrobili to zresztą w doborowym towarzystwie, a ich mentorką została specjalistka w tym temacie - pisarka Zofia Staniszewska. Jakby tego było mało, pani Zofia wprowadziła nas w świat dobrych manier także w Internecie, więc nigdy nie popełnimy tego faux pas, że w e-mailu będziemy pisali "Witaj", a nasze komentarze zawsze będą pełne ogłady. Gwarantujemy!