• Szkolne aktualności

• Zakończenie roku szkolnego

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 im. dra Franciszka Witaszka w Poznaniu, ul. Łukaszewicza 9/13 informuje, że zakończenie roku szkolnego odbędzie się 22.06.2018 r.:

• dla klas I – III o godz. 10.00 w sali gimnastycznej

• dla klas IV - VII o godz. 8.30 w sali gimnastycznej

Podsumowanie roku szkolnego dla oddziałów przedszkolnych odbędzie się w czwartek 21.06.2018 r. o godz. o godz. 9.00 w auli szkolnej (przed i po zakończeniu uroczystości zajęcia zgodne z planem).

• Półkolonie w naszej szkole!

Rodzicu, ciociu, babciu! Jeśli masz dziecko/wnuczkę/wnuczka/etc. w klasach I-III i chcesz zapewnić mu/jej atrakcje podczas długich wakacji, zapraszamy na tygodniowe półkolonie - przewidujemy wodne harce w Bramie Poznania, poznawanie receptury rogali świętomarcińskich w Rogalowym Muzeum, obłaskawianie dzikich zwierząt w zoo, wizytę w dziecięcym parku linowym i seans w Multikinie. Będzie fajnie!

• Znawcy savoir-vivre'u

Każdy światły człowiek wie, że czasem grzeszność, ogłada i kindersztuba mogą otworzyć wiele drzwi - zjednać nam sprzymierzeńców, zagwarantować dobre wrażenie, zapewnić pozycję w towarzystwie. Z kolei nieznajomość podstawowych zasad savoir-vivre'u może przyprawić nas o plamę na honorze, sprawić, że zaliczymy ogromną gafę lub zachowamy się nietaktownie. Chyba nikt nie powinien mieć wątpliwości, że poznanie zasad dobrych manier to wspaniała inwestycja!

• Dziewiątko, wszystkiego najlepszego!

Nie było tortu, bo trudno wyobrazić sobie taki, który pomieściłby aż tyle świeczek. Nie było konfetti, bo nasza jubilatka jest wyjątkowo skromna. Towarzyszył nam jednak podniosły i zarazem radosny nastrój, a wśród zaproszonych gości widać było poruszenie i ekscytację. Przygotowano nie lada atrakcje i niespodzianki. Wszystkie znaki na niebie i ziemi zapowiadały, że szykuje się niesamowite wydarzenie. I słusznie, w końcu nasza szkoła kończyła 160 lat!

• Godło w Paincie

Szanowny Panie Prezydencie, Panie Premierze! Jeśli kiedykolwiek zapragnęliby Panowie zmienić wygląd naszego godła, na przykład na takie stworzone niewinną ręką pierwszoklasisty, zapraszamy po gotowy wzór. Będziemy oczywiście negocjować odpowiedniej wysokości tantiemy dla autora lub autorki, ale z pewnością jakoś się dogadamy!

• Dni Bezpieczeństwa

Miasto to dżungla! Wie o tym każdy, kto w godzinach szczytu kiedykolwiek znalazł się na ulicy Głogowskiej, Królowej Jadwigi czy w okolicach Ronda Śródka. O przestrzeń życiową - dosłownie! - walczą w niej kierowcy, rowerzyści i piesi. Walka ta jest zażarta i nie do końca bezpieczna, dlatego szczęśliwy jest ten, kto zna zasady tej gry i ma głowę na karku, żeby świadomie z nich korzystać. My na szczęście porządnie się w tym temacie dodedukowaliśmy podczas niedawnych Dni Bezpieczeństwa. Przez dwa dni bardzo intensywnie chłonęliśmy wiedzę z zakresu poruszania się po mieście, zarówno jako pieszy, jak i rowerzysta, przećwiczyliśmy raz jeszcze udzielanie pierwszej pomocy i na blachę nauczyliśmy się znaków grając w specjalnie przygotowanej memory! Nic tylko ruszać w miasto!

• Liczba wizyt

• Dlaczego nasza szkoła jest świetna?

• Przekonaj się, oglądając film stworzony przez naszych uczniów!

• Ostatnie artykuły

• Kontakty

• Szkoła Podstawowa nr 9 im. dra Franciszka Witaszka w Poznaniu, ul. Łukaszewicza 9/13
      • sekretariat@sp9.eu