• Jedno życie!

• Szkolna aula była szczelnie wypełniona uczniami. Usiedli blisko, otaczając artystę ciasnym kręgiem, jakby w jego aurze było coś szczególnie przyciągającego i jakby przeczuwali, że za chwilę może wydarzyć się coś ważnego. I tak w istocie było - Poison ze swoją historią z pewnością wdarł się głęboko pod naskórek, zmusił do refleksji i sprawił, że uczestniczyli w ważnym wydarzeniu, będącym nie tylko ciekawym spotkaniem z raperem, ale przede wszystkim szczerą rozmową o rzeczach ważnych, która dla wielu z uczniów z pewnością stała się inspiracją, jak walczyć z własnymi słabościami i wyjść obronną ręką z walki, w której stawką jest życie.

Widać, że Poison to człowiek autentyczny - z lekkością nawiązał kontakt z tym wymagającym audytorium, które niczym wariograf wykrywa najmniejszy nawet cień fałszu. Słuchali w napięciu i skupieniu, prawie spijając słowa z jego ust, gdy dzielił się swoimi doświadczeniami, gdy opowiadał o swojej niełatwej przeszłości, którą oddzielił grubą kreską, by zacząć nowe, lepsze życie. Zobaczyli w nim kogoś, kto nie wygłasza moralnych tyrad, ale pokazuje, że pasja, samozaparcie i wsparcie najbliższych to niemożliwe do przecenienia wartości pozwalające przetrwać nawet największe życiowe nawałnice.

Dzięki temu szczególnemu, ponadczasowemu sposobowi komunikacji - muzyce - Poison nawiązał z tym oczarowanym gronem szczególną więź. Spotkanie miało nie tylko walor dydaktyczny, wychowawczy, ale i artystyczny. Czego chcieć więcej? Chyba tylko bisu!

Artysta odwiedził szkołę w ramach programu profilaktycznego "Jedno życie".

• Szlachetny koncert i licytacja

• To już mała, szkolna tradycja, że od połowy listopada do pierwszego tygodnia grudnia wszyscy uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły angażują się w ciche zbieractwo, by móc wziąć udział w Weekendzie Cudów, gdy tworzone w pocie czoła paczki trafiają do uszczęśliwionych i oszołomionych rodzin, by pomóc im wydostać się z trudnej sytuacji życiowej, w której się znaleźli. Dla nas to niezwykła okazja, by piękne idee pomagania, współodczuwania i pracy organicznej wcielać w życie. A każdego roku działamy z wielkim rozmachem - w tym roku podbiliśmy aukcyjny rekord i zebraliśmy, uwaga, 3332 złote!

Licytację otwierał niezwykły, świąteczny koncert - jego ozdobą byli nas zdolni, młodzi muzycy, ale także zapierający dech w piersiach śpiew p. Izabeli Link-Kacprzak i genialny akompaniament pana Karola Kacprzaka. Poddając się tej muzyce można było - mimo nieśmiałych początków grudnia - poczuć prawdziwy, świąteczny nastrój. Rozanieleni słuchacze zbierali siły na zaplanowaną później licytację (to był wcześniej dokładnie przemyślały zabieg taktyczny), podczas której planowali walczyć o upatrzone wcześniej fanty. A było o co! W tym roku na aukcji można było dostać świąteczne kartki, brawurowy poliptyk, który wyszedł spod ręki naszego niezrównanego plastyka, własnoręcznie ozdabiane ciasteczka, uszyte cuda, filiżanki, żeby pić herbatkę niczym angielska królowa, zestawy dla sportowców, hulajnogę, escape room, ciasta, czapki robione na drutach, smalec z fasoli w zestawie z chrupiącym chlebem, biżuterię czy obrazy!

Aukcja była niezwykle emocjonująca - niektóre z przedmiotów osiągały niebotyczne wręcz ceny, ale tego dnia szczęśliwi nie liczyli ani czasu, ani pieniędzy; hojność wygrała nawet z poznańską oszczędnością. Wszystko dlatego, że przyświecał nam szlachetny cel (no dobrze, nie ukrywajmy, także dlatego, że to po prostu świetna zabawa) - zebrane pieniądze w całości przeznaczymy na potrzeby pana Józefa, dla którego w tym roku robiliśmy paczkę. Końcowa kwota przeszła nasze najśmielsze oczekiwania, a takie niespodzianki bardzo lubimy. Dziękujemy więc wszystkim licytującym i - mamy nadzieję - widzimy się za rok (zbierajcie już drobniaki!)