• W szkole na rowerze albo hulajnodze? Dlaczego nie!

          • Długo nie trzeba było ich namawiać. Na rowery wsiadali dziarsko, jeszcze szybciej ruszali, chcąc robić Tokio drift niczym w "Szybkich i wściekłych", ale hola, hola, tak to każdy potrafi, a my tu mamy miasteczko ruchu drogowego i będziemy się uczyć, jak jeździć bezpiecznie i zgodnie z przepisami i to jest dopiero godne wyzwanie!

            Ci szczęśliwcy nie tylko łapali ostatnie w najbliższym czasie promienie słońca, ale ćwiczyli też koordynację ruchową - bo takie slalomy, proszę państwa, to nie jest prosta rzecz, to co prawda jeszcze nie gigant, ale kręcić takie piruety to już sztuka! Na szczęście wszystko odbywało się pod okiem naszych wuefistek, które nie tylko czuwały nad bezpieczeństwem uczniów, ale niektórych dzielnie uczyły jeździć na dwóch kółkach!

          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

          • Każda z klas przychodzi na wskazaną godzinę i zostanie zabrana przez nauczyciela do swojej sali. Prosimy o zwrócenie uwagi na wejście, do którego powinni kierować się uczniowie i uczennice.

             

            WAŻNE - uczniowie i uczennice zobowiązani są do przyjścia w maseczkach! 😷

            Wejście tylne - wejście od strony boiska przy rzędzie tui.

          • Zwrot podręczników, sprzętu elektronicznego oraz kluczyków do szafek - WAŻNE!

          • Najbliższy tydzień to czas zwrotu podręczników, wypożyczonego ze szkoły sprzętu elektronicznego oraz zdawania kluczyków od szafek - poniżej jego harmonogram.

            📌 Prosimy pamiętać o środkach ostrożności związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się wirusa! 😷

            📌 Zwroty przyjmowane są przy poczekalni - wejście do szkoły od ulicy Calliera.

            💻 Sprzęt wypożyczony ze szkoły powinien być skompletowany zgodnie z umową (prosimy ją zabrać ze sobą).

            🔑 Jeśli szafka ucznia jest opróżniona, podczas zwrotu podręczników będzie możliwość oddania kluczyka.

          • Wirtualne Mam Talent!

          • No dobrze, pandemia pandemią, jeśli już musi tak uparcie trwać, to niech sobie jest, ale nie pozwolimy, by pokrzyżowała nam wszystkie plany i zwyczaje.

            A końcówka roku to już od trzech lat moment, kiedy szkolna aula była cichym świadkiem wielu niezwykłych momentów, gdy uczniowie odważnie stawali na scenie i pokazywali światu, co potrafią.

            Mieliśmy niezapomniane pokazy mumbel rapu, tańce, hulanki, swawole, słyszeliśmy wzruszający śpiew, oglądaliśmy pokazy gimnastyczne i sztuczki-magiczki z kostką Rubika. Słowem - prawdziwy przekrój talentów.

            Nie zamierzamy z tego rezygnować i ogłaszamy nabór filmów do Festiwalu Mam Talent! I pragniemy tak nieśmiało zwrócić uwagę na to, jakie możliwości daje nam ten przymusowy domowy pitstop - przecież w szkole trudno byłoby pokazać, jak fenomenalnie przechodzisz misję w grze albo ją programujesz, prawda? A tu ciach, nagrywasz film i nam go wysyłasz. Boisz się występu na żywo? No to proszę, nagraj film ze spokojem i komfortem w domowym zaciszu. Boisz się pomyłki? Tu masz nieskończenie wiele podejść. Jesteś mistrzynią w malowaniu paznokci, robisz je mamie, tacie (no dobra, żartujemy), siostrze i babci? Pokaż nam to, bo dlaczego nie?

            No, nie daj się dłużej namawiać! Łap za telefon i szukaj odpowiedniego kadru! A już niebawem nasza zapowiedź - trzymajcie się mocno, bo ten trailer wyrwie Was z foteli!

          • Informacje dotyczące organizacji pracy w dniach 11-24. marca

          • 1. W związku z przerwą w zajęciach nauczyciele będą kontaktować się z Państwem lub Państwa dziećmi poprzez dziennik elektroniczny Librus. Celem kontaktu będzie podawanie zadań, jakie powinni wykonać uczniowie. Nauczyciele będą również udzielali wsparcia w przypadku problemów z ich wykonaniem. Wyczekujcie więc Państwo informacji. Prosimy o zadbanie, by czas ten spędzić w domu - spokojnie i owocnie.

            2. Tylko spokój może nas uratować. No i mycie rąk, wiadomo. Nikt nie wie, kto to powiedział, ale wiemy już, że był geniuszem. To znaczy chodzi o to pierwsze zdanie, bo drugie powtarzają wszyscy, od mamy, przez panią dyrektor Sanepidu ze Słubic, aż po fejsbuka, więc coś w tym musi być.

            3. Prosimy pamiętać, że najbliższe dwa tygodnie to nie powtórka z ferii. Mówił o tym Minister Zdrowia Łukasz Szumowski - ten czas należy traktować jako kwarantannę społeczeństwa. We Włoszech młodzi ludzie po zamknięciu szkół spotykali się w klubach, a efekt jest Państwu znany.

            Źródło grafiki: Stacja Komunikacja: Agata Górska

          • Zawieszenie zajęć + informacja o posiłkach

          • Szanowni Państwo,

            zgodnie z informacjami, które otrzymali Państwo za pośrednictwem dziennika elektronicznego, od 11 do 24 marca 2020 r. wszystkie zajęcia dydaktyczne i opiekuńczo-wychowawcze są zawieszone (nie pracuje świetlica i oddział przedszkolny).

            Informacja dla korzystających z posiłków na terenie szkoły: śniadania i obiady będą wydawane na wynos w godzinach od 11.00 do 14.00 przy wejściu do kuchni od strony boiska.

          • Nowy Klub

          • Znacie te wszystkie popularne programy jak "Nasz nowy dom" albo "Dom nie do poznania", prawda? Schemat programu jest prosty - wielka ekipa remontowo-budowlana razem z charyzmatyczną prowadzącą (jakaś pani Dowbor albo pani Szelągowska) odnajdują rodzinę, której największym marzeniem jest nowy dom. Rodzina wyprawiana jest na krótki wyjazd, podczas którego ich lokum zmienia się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Po powrocie leją się ich łzy czyste, rzęsiste. W tych łzach tonie rodzina i widzowie, czasem nawet prowadząca na chwilę zapomni o swej charyzmie i otrze rękawem (oczywiście ukradkiem ten moment złapie kamera) łzę wzruszenia. No i niby można szukać takich historii w telewizji, skacząc po programach, ale po co, skoro mamy taką (a nawet lepszą) tu, u nas?

            A było tak. Klub służył szkole wiele lat. Legenda miejska głosi, że początki jego historii sięgają czasów, gdy pani Banach była licealistką, więc pewne jest, że jednemu człowiekowi nie starczyłoby palców u dwóch dłoni, żeby to zliczyć. Możecie więc sobie wyobrazić, że w 2019 roku czasy świetności miał już za sobą (nie to co wspomniana pani Banach). Mieliśmy tam wilgoć, odpadające ściany, za to dla równowagi gdzieniegdzie podnosiła się podłoga. Oświetlenie nie sprzyjało pochylaniu się nad meandrami matematyki czy języka angielskiego. A mimo to do Klubu ustawiały się kolejki - od początku września wyczekujące informacji, że zaczynają się zajęcia.

            W listopadzie huknęła wieść, że znaleziono ludzi, którzy mieli ochotę zrobić coś niczym panie Dowbor i Szelągowska razem wzięte, taki odcinek specjalny ich programów, coś jak "Nasz nowy Klub nie do poznania" (taki na pewno nosiłby tytuł, a czołówkę do niego śpiewałby Krzysztof Krawczyk) w naszej szkole. Prace profesjonalnie rozplanowano, w końcu wszystkiemu patronowała IKEA, zebrano wyspecjalizowaną jednostkę do zadań specjalnych i zaczęła się zabawa.

            Jak przebiegała i jaki był bilans tych zmagań - opowiemy w następnym poście, no bo i tak już przekroczyliśmy limit literek i Mark marszczy na to czoło, że nie umiemy w fejsbuka. Pokażemy Wam za to jak Klub wyglądał przed i po, tak na zachętę. Niebawem garść ciekawostek. Wiemy, że czekacie!

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 9 im. dra Franciszka Witaszka w Poznaniu, ul. Łukaszewicza 9/13
      • 0 61 866-33-65 sekretariat - 512 085 001, pedagodzy - 780 714 932, kierownik gospodarcza - 533 431 515
      • ul. Łukaszewicza 9/13, 60 - 726 Poznań Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych