• Co za ambalaż!

• Na zakończenie edukacji zdalnej prezentujemy Państwu coś niezwykle symbolicznego. Ambalaż to nowy rodzaj działalności w sztuce współczesnej polegający na opakowywaniu, zasłanianiu, okrywaniu przedmiotów, fragmentów architektury, natury.

Daleko nam oczywiście do guru ambalaży, czyli Christo, który potrafiłby opakować całą naszą szkołę wraz z Rynkiem Łazarskim, ale spróbowaliśmy i nam też wyszło z tego coś intrygującego W imię sztuki poświęciliśmy nieco foli aluminiowej (przepraszamy planeto) parę przedmiotów, psa, a nawet członka rodziny.Niech te ambalaże symbolizują to, co było, to jak funkcjonowaliśmy w zamknięciu, odcięci, odseparowani – OPAKOWANI przez ostatni czas.Publikujemy je, żeby z tym skończyć, rozbić je i otworzyć się ponownie na relacje.

• Cudzoziemcy i Powracający - wsparcie

• Niedawno publikowaliśmy pakiety powitalne dla rodziców, uczniów i uczennic z doświadczeniem migracji, którzy będą rozpoczynali naukę w naszej szkole.

Dziś udostępniamy materiały opracowane przez Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży zawierające informacje przydatne uczniom z doświadczeniem migracji, które - mamy nadzieję - ułatwią odnalezienie się i funkcjonowanie w polskiej szkole

Zachęcamy do sprawdzania: https://www.cdzdm.pl/PL-H586/cudzoziemcy-i-powracajacy.html

• Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

• Ósmoklasisto, ósmoklasistko! Rodzice!

Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży zamieszcza na swojej stronie wszystkie najważniejsze informacje dotyczące rekrutacji, które pochodzą m.in. ze stron Ministerstwa Edukacji Narodowej, Wydziału Oświaty, Kuratorium Oświaty, Centralnej Komisji Egzaminacyjnej czy elektronicznego naboru.

To kompedium wiedzy, dlatego zachęcamy do bieżącego jej sprawdzania, żeby sprawnie przejść przez cały proces naboru.

• Witaj w naszej szkole! Pakiety powitalne - język rosyjski, ukraiński i angielski

• Nasza szkoła staje się coraz bardziej wielokulturowa, a my staramy się dbać o komfort wszystkich uczniów i uczennic. Dlatego tym, którzy przybywają do naszej szkoły ze stron nieco odleglejszych niż koniec miasta, polecamy pakiety powitalne w trzech językach - wyjaśniają one podstawowe pojęcia związane z funkcjonowaniem szkoły i zawierają kilka praktycznych wskazówek :)

Język rosyjski - tu

Język ukraiński - tu