• Biblioteka szkolna - zasady korzystania
          1. Biblioteka służy wszystkim uczniom, nauczycielom i innym pracownikom szkoły.
          2. Książki i czasopisma zgromadzone w bibliotece można :Jednorazowo można wypożyczyć 2 książki na okres 2 tygodni.
            • wypożyczać do domu / lektury, literatura piękna, książki popularno-naukowe/
            • czytać lub przeglądać na miejscu / książki z księgozbioru podręcznego, czasopisma/
          3. Zbiory biblioteki są naszą wspólną własnością, dlatego wszyscy musimy je szanować.
          4. Uczeń, który zgubi lub zniszczy książkę biblioteczną, musi kupić taką samą lub inną o wartości odpowiadającej aktualnej cenie książki zgubionej / zniszczonej/.
          5. Wszystkie wypożyczone książki należy oddać do biblioteki najpóźniej 2 tygodnie przed końcem roku szkolnego.
           Czytelnia szkolna - zasady korzystania
          1. Z czytelni mogą korzystać wszyscy uczniowie.
          2. Każdy odwiedzający czytelnię powinien wpisać się do zeszytu czytelni.
          3. Do czytelni należy wchodzić z czystymi rękami; plecaki, teczki i torby zostawia się w wyznaczonym miejscu.
          4. W czytelni należy zachować ciszę.
          5. Przebywając w czytelni, można korzystać ze wszystkich zbiorów biblioteki.
          6. Wykorzystane czasopisma odnosi się na właściwe miejsce, a książki oddaje bibliotekarzowi.

Pracownia multimedialna - zasady korzystania

1. Pracownia multimedialna jest udostępniana uczniom, nauczycielom oraz innym pracownikom szkoły w godzinach pracy biblioteki.
          2. Korzystanie z pracowni multimedialnej i Internetu jest bezpłatne.
          3. Wszyscy użytkownicy mają obowiązek wpisania się do zeszytu odwiedzin, zaznaczając numer stanowiska, z którego korzystali.
          4. Osoby korzystające z pracowni multimedialnej są zobowiązane do dbałości o sprzęt i zachowania czystości w pomieszczeniu. Wszelkie uszkodzenia lub nieprawidłowości w pracy komputerów należy zgłaszać natychmiast bibliotekarzowi.
          5. Do obsługi urządzeń elektrycznych znajdujących się w ICIM upoważnieni są wyłącznie nauczyciele bibliotekarze. W szczególności zabrania się użytkownikom samowolnego włączania do sieci elektrycznej i uruchamiania komputerów lokalnych i drukarki. Użytkownik zobowiązany jest do bezwzględnego stosowania zasad BHP w odniesieniu do urządzeń elektrycznych.
          6. Użytkownik ponosi materialną odpowiedzialność za straty lub koszt naprawy w przypadku zniszczeń i szkód wynikających z niewłaściwego użytkowania sprzętu.
          7. Uczniowie mają prawo do korzystania z komputerów podczas swoich godzin pozalekcyjnych.
          8. Korzystający z pracowni multimedialnej zobowiązany jest do wykonywania poleceń opiekuna pracowni.
          9. W bibliotecznej pracowni komputerowej obowiązuje cisza.
          10. Przy stanowisku komputerowym może pracować 1 osoba, o ile nauczyciel nie zdecyduje inaczej.
          11. Komputer może być wykorzystywany przez jednego użytkownika przez godzinę. Po upływie tego czasu należy ustąpić miejsca następnej osobie.
          12. Pierwszeństwo do korzystania z pracowni mają: klasy podczas prowadzonych lekcji oraz osoby realizujące konkretny temat.
          13. W szczególnych przypadkach (wolne stanowiska, brak oczekujących) bibliotekarz może przedłużyć czas pracy przy komputerze. Nie prowadzi się rezerwacji stanowisk.
          14. Użytkownik komputera musi posiadać elementarną znajomość obsługi komputera.
          15. Podczas przerw lekcyjnych pracownia multimedialna jest nieczynna.
          16. Z Internetu można korzystać wyłącznie w celach edukacyjnych i poznawczych.
          17. Użytkownik chcący korzystać z dyskietki lub płyty ma obowiązek zgłoszenia tego bibliotekarzowi.
          18. Drukować i kserować można wyłącznie za zgodą bibliotekarza, materiały dydaktyczne i edukacyjne pozyskane w trakcie pracy w Internecie lub w trakcie korzystania z edukacyjnych pomocy multimedialnych, stanowiących zasoby biblioteki szkolnej.
          19. Kserokopiarkę obsługuje tylko nauczyciel – bibliotekarz.
          20. Nie można wykorzystywać komputera do prowadzenia prywatnej korespondencji (smsy, gadu – gadu, chat) oraz do gier i zabaw.
          21. Korzystać można wyłącznie z zainstalowanych programów. Zabrania się instalowania innych programów i dokonywania zmian w już istniejących oprogramowaniach i ustawieniach systemowych.
          22. Zabrania się dokonywanie przez użytkowników jakichkolwiek napraw i samowolnego manipulowania sprzętem.
          23. Za nieprzestrzeganie postanowień niniejszego regulaminu lub niestosowanie się do poleceń nauczyciela bibliotekarza, może on, osobę korzystającą z ICIM ukarać ograniczeniem prawa dostępu do zasobów systemu lub całkowitym zakazem korzystania z komputerów.
          24. Rozstrzyganie spraw nieuregulowanych postanowieniami niniejszego regulaminu leży w kompetencjach dyrektora szkoły.