W ostatni weekend nasz uczeń, Dominik Szymyślik, wziął udział w Survival Race Kids - bardzo wymagającym biegu w przeszkodami. Dominikowi gratulujemy hartu ducha i wytrzymałości, to niesamowity wyczyn!
Od małego na całego!
Co za ambalaż!
Na zakończenie edukacji zdalnej prezentujemy Państwu coś niezwykle symbolicznego. Ambalaż to nowy rodzaj działalności w sztuce współczesnej polegający na opakowywaniu, zasłanianiu, okrywaniu przedmiotów, fragmentów architektury, natury.
9Daleko nam oczywiście do guru ambalaży, czyli Christo, który potrafiłby opakować całą naszą szkołę wraz z Rynkiem Łazarskim, ale spróbowaliśmy i nam też wyszło z tego coś intrygującego W imię sztuki poświęciliśmy nieco foli aluminiowej (przepraszamy planeto) parę przedmiotów, psa, a nawet członka rodziny.Niech te ambalaże symbolizują to, co było, to jak funkcjonowaliśmy w zamknięciu, odcięci, odseparowani – OPAKOWANI przez ostatni czas.Publikujemy je, żeby z tym skończyć, rozbić je i otworzyć się ponownie na relacje.
Lista dzieci przyjętych do klasy pierwszej w roku szkolnym 2021/2022
Cudzoziemcy i Powracający - wsparcie
Niedawno publikowaliśmy pakiety powitalne dla rodziców, uczniów i uczennic z doświadczeniem migracji, którzy będą rozpoczynali naukę w naszej szkole.
Dziś udostępniamy materiały opracowane przez Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży zawierające informacje przydatne uczniom z doświadczeniem migracji, które - mamy nadzieję - ułatwią odnalezienie się i funkcjonowanie w polskiej szkole
Zachęcamy do sprawdzania: https://www.cdzdm.pl/PL-H586/cudzoziemcy-i-powracajacy.html
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych
Ósmoklasisto, ósmoklasistko! Rodzice!
Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży zamieszcza na swojej stronie wszystkie najważniejsze informacje dotyczące rekrutacji, które pochodzą m.in. ze stron Ministerstwa Edukacji Narodowej, Wydziału Oświaty, Kuratorium Oświaty, Centralnej Komisji Egzaminacyjnej czy elektronicznego naboru.
To kompedium wiedzy, dlatego zachęcamy do bieżącego jej sprawdzania, żeby sprawnie przejść przez cały proces naboru.
Lista dzieci zakwalifikowanych do klasy pierwszej w roku szkolnym 2021/2022
Witaj w naszej szkole! Pakiety powitalne - język rosyjski, ukraiński i angielski
Nasza szkoła staje się coraz bardziej wielokulturowa, a my staramy się dbać o komfort wszystkich uczniów i uczennic. Dlatego tym, którzy przybywają do naszej szkoły ze stron nieco odleglejszych niż koniec miasta, polecamy pakiety powitalne w trzech językach - wyjaśniają one podstawowe pojęcia związane z funkcjonowaniem szkoły i zawierają kilka praktycznych wskazówek :)
Język rosyjski - tu
Język ukraiński - tu
Język angielski - tu
Lista dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego
Rodzicu przyszłego Przedszkolaka! Lista dzieci zakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2020/2021 - tu
Akcja "Żonkile" - animacja o powstaniu w getcie
"Choćbyście unicestwili
wszystkie nasze świadectwa,
to nawet nieme słoje drzew,
to nawet nasze nieme kości powiedzą
w jakich żyliśmy czasach."
78 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim
W 1940 roku prawie pół miliona Żydów z Warszawy i okolic Niemcy zamknęli w otoczonym murem getcie. Tam umierali z powodu głodu, chorób, niewolniczej pracy, na skutek masowych egzekucji. Dwa lata później Niemcy rozpoczęli akcję likwidacji, a 19 kwietnia 1943 roku dwa tysiące żołnierzy wkroczyło do getta. Nie spodziewali się, że napotkają opór ze strony kilkuset młodych ludzi, którzy stanęli do walki. Powstanie trwało miesiąc, ale bohaterstwo i odwaga uczestników podziwiane są do dziś, a my przyłączamy się do akcji Muzeum Polin - Łączy nas pamięć.
Organizacja wakacyjnego oddziału "międzyprzedszkolnego"
Pismo Wydziału Oświaty dotyczące organizacji funkcjonowania przedszkoli w czasie wakacji znajdziecie Państwo -> tu
Lista dzieci zakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego
Listę dzieci, które zostały zakwalifikowane do oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2021/2022 znajdą Państwo -> tu
Wsparcie psychologiczno-pedagogiczne dla uczniów i rodziców
Działający w szkole zespół pomocy psychologiczno-pedagogicznej także w czasie trwającej pandemii oraz edukacji zdalnej jest do Państwa dyspozycji.
W razie jakichkolwiek problemów prosimy o kontakt (na rozmowę z pedagogami lub psychologiem szkolnym można umówić się telefonicznie - przez sekretariat, za pośrednictwem Librusa oraz MS Teams) z paniami:
- psycholog: Katarzyną Chałupą,
- pedagog: Hanną Gadzińską,
- pedagog: Karoliną Michalak.
Naszą szkołę wspiera Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych nr 1 - specjaliści tam działający również są dla Państwa dostępni. Numer poradni: 61 639 76 65
Jadłospis - 18.01-22.01
Rozpiska obiadów na najbliższy tydzień :)
Kartki i ozdoby świąteczne
Każdy, kto choć raz nie wypowiedział w myślach słynnego, głębokiego, polskiego przysłowia "święta, święta i po świętach", niech pierwszy rzuci bombką Z pewnością każdy z nas rozumie jego sens - już po świętach, można odliczać do kolejnych. Ale w zasadzie po co, skoro można jeszcze odrobinę cieszyć się okołoświąteczną, zimową atmosferą?
Prezentujemy Państwu prace uczniów klas I-III - ich ozdoby i kartki świąteczne. Z pewnością cieszyły ich oko na choinkach, a teraz i Państwo mogą je popodziwiać ;)
Niezła sztuka!
Wiosną w czasie pierwszej fali sami-wiecie-czego większość światowych muzeów zamknęło swoje podwoje. Aby jednak kontakt ze sztuką trwał, instytucje zaproponowały internautom ciekawą zabawę - w mediach społecznościach publikowali swoje interpretacje dzieł sztuki, które muzea mają w swoich zbiorach. Najciekawsze próby można było znaleźć m.in. na Twitterze Muzeum J. Paula Getty'ego.
1Jako że kolejna fala zarazy znowu pozamykała muzea na cztery spusty, postanowiliśmy sięgnąć na plastyce po te zabawę i zamknięci w domach odtwarzać sceny ze słynnych obrazów przy użyciu materiałów, jakie są dostępne pod ręką. Mamy nadzieje, że uda nam się z tego stworzyć nową świecką tradycję, a twittery i instagramy oszaleją z zachwytu.
Niestety nie wszyscy byli na tyle odważni, aby wyrazić zgodę na upublicznienie tutaj swoich dzieł, jednak paru śmiałków gotowych na skandal się znalazło
Adwentowe lampiony
Lampiony mogą przydać się każdemu, nie tylko pannom roztropnym - może ich światło mogłoby rozjaśnić nieco ciemne chmury, które już od dawna nad nami wiszą
Te towarzyszyły piątoklasistom w ich oczekiwaniu!
5
Ubieranie choinki i wigilie online? Dlaczego nie?
Te grudniowe dni to czas, kiedy w klasach wspólnie ubieralibyśmy choinki, pewnie przygotowywalibyśmy się do klasowych spotkań świątecznych, pokątnie zdradzali sobie tajemnicę, kogo wylosowaliśmy - no, takimi sprawami byłyby zaprzątnięte nasze głowy.
Tymczasem siedzimy w domach, marzymy o powrocie do szkół... No i dbamy o to, żeby tradycji stało się zadość! Dajcie spokój, przecież jakiś wirus nie może aż tak nam pokrzyżować planów! Więc spotykamy się w świątecznym klimacie i wspólnie stroimy choinki. Uroczo, prawda?
Dom Chłopaków w Broniszewicach
Małgorzata Musierowicz włożyła w "Idzie sierpniowej" w usta swoich bohaterów takie zdanie: "W każdych warunkach można dokonać rzeczy pożytecznych". I jakkolwiek banalnie i naiwnie to brzmi, jest w nich dużo sensu i prawdy. Rzeczy dobre i pożyteczne można robić zawsze, a chyba im trudniejsze są warunki, tym ważniejszy i większy staje się każdy gest.
Bo rzecz wyglądała tak: co roku na przełomie listopada i grudnia szykowaliśmy wspólnie - rodzice, uczniowie, uczennice, nauczyciele, nauczycielki, pracownicy i pracowniczki administracji i obsługi - Szlachetną Paczkę. Że stało się to tradycją, to bez sensu mówić - oczywistością było to, że końcówka listopada przynosiła nam wieści, komu będziemy próbowali pomóc. Zbieraliśmy pieniądze, licytowaliśmy najróżniejsze rzeczy - od ciasteczek, przez książki, kiszonki, czapki i hulajnogi, aż po obrazy. Kupowaliśmy pralkę, węgiel, materace, kremy Nivea będące spełnieniem marzeń i wiele innych drobnostek, które później stawały się źródłem uśmiechu. W tym roku, trochę ze względu na okoliczności, Paczkę odpuściliśmy. Ale nie powiedziliśmy "pas", po prostu obliczyliśmy siły na zamiary.
Chociaż tak właściwie to ich nie doszacowaliśmy. W tym roku postanowiliśmy wesprzeć Dom Chłopaków w Broniszewicach. Przebywa tam pięćdziesięciu sześciu chorych i niepełnosprawnych chłopaków w różnym wieku. Spośród pięćdziesięciu sześciu chłopaków wybraliśmy dwóch i postanowiliśmy - znów razem - sprawić im świąteczną niespodziankę. Pan Józef marzył o maszynce do golenia i tabelcie. Młodszy Oskar potrzebował z kolei sprzętu do nauki i komunikacji alternatywnej. Nieśmiało zaproponowaliśmy Państwu udział w tym przedsięwzięciu. Wasza odpowiedź jak zwykle przeszła nasze najśmielsze oczekiwania.
W ciągu tygodnia zebraliśmy 3 443,41 zł (słownie: trzy tysiące czterysta czterdzieści trzy złote i czterdzieści jeden groszy). Kupiliśmy:
dwa tablety - Lenovo Tab M10 HD (za łączną kwotę 1599 złotych),
maszynkę do golenia Braun Series 5 (za 499 złotych),
i furę jedzenia (NIEZDROWEGO TEŻ) w Selgrosie (za 1345 złotych i 41 groszy).
Kwotę, która nam została - cztery złote i osiemdziesiąt osiem groszy - obiecujemy dobrze zainwestować!
Poza tym nasi uczniowie i uczennice zrobili dla chłopaków kartki świąteczne (a czego oni im nie życzyli! nawet wszystkiego dobrego i życia wiecznego! ).
Tak podsumowując: ZNÓW ZROBILIŚMY RAZEM COŚ DOBREGO. I POŻYTECZNEGO.
Dziękujemy. Każdemu z Państwa, każdemu z dzieci. To wszystko wróci - gwarantujemy!
Święta Bożego Narodzenia
Rzeczywistość może i staje na głowie, ale pewne rzeczy pozostają niezmienne - jak to, że niezmiennie życzymy Państwu (i sobie) wszystkiego, co najlepsze - cokolwiek za takie uznajemy.
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Wrzesień 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Czerwiec 2023
- Grudzień 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Lipiec 2022
- Marzec 2022
- Październik 2021
- Wrzesień 2021
- Sierpień 2021
- Czerwiec 2021
- Maj 2021
- Kwiecień 2021
- Luty 2021
- Styczeń 2021
- Grudzień 2020
- Listopad 2020
- Październik 2020
- Wrzesień 2020
- Sierpień 2020
- Lipiec 2020
- Wszystkie