Na rozstaju dróg
- 06.03.2019
Nieubłaganie zbliża się wiosna - co prawda większość się cieszy, no bo ciepło, wszystko kwitnie i budzi się do życia, ale są i tacy, co odwlekaliby najdeście tego momentu w nieskończoność, bo oznacza on konieczność pisania egzaminów i dokonywania trudnych, życiowych wyborów. Nic dziwnego, że chcieliby przeciągać te chwile beztroski - chyba sami zdziwieni są, jak szybko minęło prawie osiem lat. Jeszcze niedawno przecież pasowani byli na pierwszaków, nie dalej jak wczoraj plątali się pod nogami starszakom, a teraz łapią za pięty ostatnie minuty w dobrze znanej szkole z nadzieją, że refreny Grechuty są prawdą i najlepsze dopiero przed nimi. Sądząc po minach - widzą chyba całkiem niezłe perspektywy!
Karnawał w pełni!
- 25.02.2019
Gdy szkolne korytarze zapełnił sie robotami, policjantami, kowbojami, książniczkami i szkieletami, tylko w pierwszym momencie wywołało to w nas dezorientację i panikę. Bo początkowo wyglądało to niczym inwazja przedziwnych, kolorowych postaci, najazd współczesnych Hunów, oblążenie. Na szczęście nawet przez krótką chwilę nie wyglądali oni groźnie - byli roześmiani, roztańczeni i rozhasani. Okazało się w końcu, że to po prostu karnawałowy bal!
Dzień Śpiocha
- 27.02.2019
Jest taki jeden dzień w roku, gdy w naszej szkole urzeczywistnia się marzenie prawie każdego ucznia i wielu nauczycieli - niech pierwszy rzuci poduszką ten, kto naprawdę nigdy, ale to przenigdy nie pomyślał, że cudownie byłoby snuć się po szkolnym korytarzu w szlafroku, z kocykiem pod jedną pachą i miękką podusią w drugiej dłoni, kto nigdy nie złorzeczył, że bladym świtem musi zrywać się z ciepłego łóżeczka, kto nigdy nie spoglądał nań ze smutkiem, gdy stał już w drzwiach, gotowy do wyjścia, choć włosy miał w nieładzie i minę posiadał raczej kwaśną. No właśnie! Nikt tego nie uczyni, bo nawet rannym ptaszkom, entuzjastom życia i ludzi choć raz musiało zdarzyć się coś takiego.
Informator dla Rodziców - rekrutacja do szkół podstawowych, terminy i kryteria
- 22.02.2019
Rodzicu Przedszkolaka! W linku zamieszczonym w tym miejscu znajduje się informator, w którym znajdą Państwo kompleksowe informacje dotyczące rekrutacji do pierwszych klas szkół podstawowych
Gdzie zgoda, tam i siła
- 20.02.2019
A tam, gdzie współpraca, jest rozwój i mnóstwo ciekawych inicjatyw - klasycznym przykładem jest symbioza naszej szkoły z Radą Osiedla Święty Łazarz, z której każdy bardzo owocnie czerpał. Niebawem kończy się kadencja dotychczasowej Rady Osiedla, ale głęboko wierzymy, że z każdą kolejną - niezależnie od składu osobwego - będzie nam się współpracowało równie dobrze.
Klubowe zmagania
- 20.02.2019
Niby narzeka się, że dzieci wolą siedzieć w domu, przyklejone do telefonu lub komputera, niż pohasać na dworze, ganiając za piłką lub spacerując po parku, ale widząc naszych uczniów trudno zgodzić się z tym stwierdzeniem. One uwielbiają wszelkie sportowe zmagania - biegi, zawody, a choćby i czołganie i skradanie się! Dlatego do Miejskiego Domu Kultury chodzą zawsze tak entuzjastycznie nastawione, że czasem aż trudno ich okiełznać!
Bierzemy szturmem telewizję!
- 13.02.2019
Jeśli przeglądając kanały telewizyjne traficie na telewizję WKT i zobaczycie tam naszą szkołę - nie regulujcie odbiorników! Wszystko jest dobrze, to my - zobaczcie, co u nas słychać i jak nasza szkoła świetnie się prezentuje. Okiem kamery reporterów telewizji WTK można spoglądać na nas od dzisiaj (13-go lutego, od godziny 15.30) do jutra (godziny 15:00). Śledźcie nas!
Wolność liczy się w każdym wieku!
- 11.02.2019
Gdy w Wielkopolsce zapytasz przechodnia o daty ważne dla odrodzenia państwa polskiego, jednym tchem wymieni 11. listopada i 27. grudnia. I nie będzie w tym nic dziwnego, choć ci, którzy amatorami historii raczej nie są, mogą nie łączyć z drugą z dat wydarzenia, o którym rozprawialiby na historii. A to przecież najważniejszy dzień obchodów - gdy Wielkopolanie wspominają triumfalny, przełomowy przyjazd Ignacego Jana Paderewskiego do Poznania, od którego wszystko się zaczęło.
Rok rocznic
- 04.02.2019
Obecny rok szkolny obfituje w wiele rocznic - świętowaliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i uzyskania przez kobiety praw wyborczych, w Wielkopolsce z wielką estymą wspominaliśmy powstanie z 1918 roku. I choć perspektywa życia w niewoli bądź braku wpływu na własny kraj jest nam dziś zupełnie obca, a patriotyzm opierający się na walce za ojczyznę wydaje się dość anachroniczny, należy zawsze pamiętać o historii - inaczej, parafrazując mądrą myśl, niechybnie się powtórzy.
Poświąteczne wspomnienia
- 04.02.2019
O świętach Bożego Narodzenia niewielu z nas już pamięta - w końcu minęły dwa miesiące, po drodze był jeszcze Sylwester, weszliśmy z impetem w nowy rok, później były ferie... Jednak zimowa aura i sentyment sprawiają, że z rozrzewnieniem wspominamy wspólne kolędowanie i wspaniałe jasełka, które w tym roku wystawione zostały w naszej szkole.
Szkolny Turniej Tenisa Stołowego
- 30.01.2019
Jeśli chcielibyście zdobywać zwycięskie laury w tym sporcie, musielibyście być zwinni, szybcy, zachowywać ciągłą jasność umysłu, przewidywać posunięcia przeciwnika, potrafić skutecznie zamarkować jakiś ruch, który współzawodnika wyprowadzi w pole, który zmusi go do błędu; poza tym to sztuka skupienia i cierpliwości (lata temu odbyła się rozgrywka, podczas której o jeden punkt zawodnicy walczyli dwie godziny i piętnaście minut, a piłka przeleciała nad siatką ponad 10 tysięcy razy!); niektórzy twierdzą, że to brzydsza siostra tenisa ziemnego, ale to zwykła złośliwość, która ma niewiele wspólnego z prawdą.
Programowanie inaczej - Bee-bot w akcji!
- 30.01.2019
Gdy na matematyce pojawia się temat algorytmów, można oczywiście próbować wyjaśnić tę niełatwą kwestię przy tablicy. Można, ale po co, skoro da się też inaczej, przyjemniej? Bo gdy o podstawy programowania chodzi, do akcji wkracza nasza mała bohaterka, nazywana pieszczotliwie pszczółką, czyli Bee-boot! Choć jest mała, ma dosyć duże możliwości - potrafi na przykład odnaleźć się nawet w najbardziej skomplikowanym labiryncie.
Pamięć patrona - rocznica śmierci
- 15.01.2019
Wybór patronów szkół czy przedszkoli nigdy nie jest przypadkowy. To bardzo często osoby bezpośrednio związane z miejscem, w którym instytucje się znajdują, lokalni bohaterowie/bohaterki, społecznicy/społeczniczki, działacze/działaczki, sportowcy, artyści/artystki; to ludzie, którzy pełnili dla danej społeczności ważną rolę, będący inspiracją i wzorem do działania. Nie inaczej jest w przypadku patrona naszej szkoły - doktora Franciszka Witaszka. To w końcu mieszkaniec Łazarza - razem z rodziną zajmował nieistniejący dzisiaj dom przy obecnej ulicy Dmowskiego, a ponadto człowiek, którego działania - jak pomoc najuboższym - godne są naśladowania.
Chodźmy wszyscy do Po-dzielni!
- 09.01.2019
Bo inaczej nastąpi kolejny wielki potop - tym razem plastiku, niepotrzebnych ubrań, starych gadżetów. Zaleją nas śmieci i nie będzie gdzie uciekać - no bo jak uciec od samego siebie? Czy można temu zapobiec? Oczywiście! Kto poznał tę wiedzę tajemną? Nasi siódmoklasiści! Samodzielnie zrobili włóczkę ze starych t-shirtów, by później wykorzystać ją do stworzenia ozdób - naszyjników, gumek do włósów, breloczków do kluczy. Piękny przykład upcyklingu, prawda? A to wszystko w niecałe półtorej godziny!
Pizza team!
- 09.01.2019
Od lat na świecie istnieją dwie grupy, które co prawda koegzystują pokojowo, ale istniejący między nimi podział jest tak wyraźny i znaczący, że aż trudno uwierzyć, że nie doszło między nimi do jakiejś bitwy, wielkiej konfrontacji. Absolutnie każdy z nas zna osobę należącą do którejś z tych grup, bo dumnie obnoszą się ze swoim wyborem - podział ludzi wynika tu z przynależności do #teamupizza i #teamuczekolada. Nie jest wykluczone, że ktoś deklarowałby akces do obu, w końcu dlaczego nie? Nasze łasuchy z Klubu 9 z pewnością uwielbiają i jedno, i drugie, ale tym razem zajęliśmy się przygotowaniem włoskiego cudu!
Jestem pierwszakiem, ale ile już umiem!
- 02.01.2019
Może i trzeciego września przekraczaliśmy próg szkoły z lekkim niepokojem, trzymając się kurczowo nóg rodziców. Może i początkowo nieśmiało przemierzaliśmy szkolne korytarze, robiąc slalom gigant wśród starszaków, którzy wydają nam się gigantami. Może i cała szkoła wydawała nam się wielkim, niezbadanym labiryntem. Może i tak, ale to już przeszłość, zobaczcie, jacy teraz jesteśmy odważni, jak brawurowo radzimy sobie na scenie, jak role warzyw zamieniliśmy w niemalże oskarowe! I co, zaskoczeni?
Ale Kino!
- 02.01.2019
Czy możliwa jest przyjaźń człowieka z żyrafą? Czy da się gdziekolwiek schować słonia, którego poszukuje całe miasto? Jak wygląda codzienność w kraju od lat pogrążonym w wojnie? Odpowiedzi można szukać w książkach, internecie, encyklopediach... ale także w kinie! Postanowiliśmy rozwiązać te kilka palących kwestii i w tym celu wybraliśmy się na coroczny, wyczekiwany Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza.
Jedno życie!
- 16.12.2018
Szkolna aula była szczelnie wypełniona uczniami. Usiedli blisko, otaczając artystę ciasnym kręgiem, jakby w jego aurze było coś szczególnie przyciągającego i jakby przeczuwali, że za chwilę może wydarzyć się coś ważnego. I tak w istocie było - Poison ze swoją historią z pewnością wdarł się głęboko pod naskórek, zmusił do refleksji i sprawił, że uczestniczyli w ważnym wydarzeniu, będącym nie tylko ciekawym spotkaniem z raperem, ale przede wszystkim szczerą rozmową o rzeczach ważnych, która dla wielu z uczniów z pewnością stała się inspiracją, jak walczyć z własnymi słabościami i wyjść obronną ręką z walki, w której stawką jest życie.
Szlachetny koncert i licytacja
- 12.12.2018
To już mała, szkolna tradycja, że od połowy listopada do pierwszego tygodnia grudnia wszyscy uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły angażują się w ciche zbieractwo, by móc wziąć udział w Weekendzie Cudów, gdy tworzone w pocie czoła paczki trafiają do uszczęśliwionych i oszołomionych rodzin, by pomóc im wydostać się z trudnej sytuacji życiowej, w której się znaleźli. Dla nas to niezwykła okazja, by piękne idee pomagania, współodczuwania i pracy organicznej wcielać w życie. A każdego roku działamy z wielkim rozmachem - w tym roku podbiliśmy aukcyjny rekord i zebraliśmy, uwaga, 3332 złote!
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 323420
Dlaczego nasza szkoła jest świetna?
Zapraszamy na wirtualny spacer po naszej szkole!
Przekonaj się, oglądając film stworzony przez naszych uczniów!
Kalendarz
brak danychDYREKCJA
Dyrektor szkoły: mgr Ewelina Napierała
Wicedyrektor szkoły: mgr Małgorzata Berlik
Galeria zdjęć
brak danychOstatnie artykuły